Někdy máme my lidé peněz nadbytek, někdy dostatek a někdy také nedostatek. A zatímco s nadbytkem nebo dostatkem peněz nemíváme problémy, jejich nedostatek je dost nepříjemná záležitost. A čím citelnější takový nedostatek je, tím je to horší. Co chvíli si totiž musíme něco kupovat, někdy nám přicházejí nejrůznější vyúčtování, a na to jsou prostě peníze nezbytně potřeba. A když nemáme čím zaplatit, máme zaděláno na problémy. A čím méně peněz máme a čím déle nám scházejí, tím je to s námi horší. Až to třeba vypadá už tak bledě, že jsme z toho zoufalí. A to možná i plným právem.
Ale být zoufalí nestačí. To je sice důsledek nedostatku peněz, ale není to jeho řešení. Řešením je totiž jedině dost velká úspora, která nám zajistí aspoň vyrovnaný rozpočet, nebo sehnání peněz dalších. A tak musíme v práci přitvrdit, abychom měli o dost vyšší příjmy, nebo si musíme peníze aspoň vypůjčit, pokud to nejde jinak. A kde si vzít půjčku? A kterou a od koho? Na tom se my lidé často neshodneme. Někdo má raději půjčky bankovní, zatímco jiný ty nebankovní, někdo má takovou a někdo onakou představu o tom, jaká má taková půjčka být, jak velká, s jakými úroky a dalšími parametry. A jestli se k tomu dá něco říci, pak jedině to, že když už se pro půjčku rozhodujeme, měli bychom si vybrat takovou, která je pro nás získatelná a kterou zvládneme bez problémů také vrátit. Což není u různých půjček stejné.
Takže někdo doloží své příjmy a další relevantní údaje, nechá si nahlédnout do registrů dlužníků a pak dostane bankovní půjčku, zatímco jiný se tomu raději vyhne a vsadí na nebankovní hypotéku, u které stačí jenom dát nemovitost do zástavy. A třeba se dočká pomoci. A kdybych si měl vybrat já osobně, vyhrála by to nebankovní hypotéka. Protože americká hypotéka bez doložení příjmu se, jak již zaznělo, shání docela snadno. A také rychle a výhodně. A proč čekat v bankách na výsledek schvalování a riskovat, že neuspějeme, když to jde zvládnout i jednodušeji, že?